Fundusze Europejskie

Wprowadzenie nowej usługi nawiercania elementów meblowych dla podmiotów zewnętrznych dzięki zastosowaniu konfiguratora mebli, połączonego z oprogramowaniem CAD/CAM, w hurtowni stolarskiej oraz produkcja mebli skonfigurowanych dzięki niemu dla klienta detalicznego.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Cel projektu:
Wnioskodawca liczy na poprawę konkurencyjności względem innych firm. Poszerzenie oferty oraz zaproponowanie unikatowych rozwiązań bez wątpienia pomoże w osiągnięciu celu. Te rezultaty będą miały również bezpośredni wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa Marzena Grzegorczyk Mebelpłyt – przyczyniając się do wzrostu przychodów.
Wprowadzenie nowych usług niedostępnych nigdzie indziej w najbliższej okolicy utrwali dobry wizerunek firmy oraz zwiąże silniejszymi więzami ich relacje z partnerami biznesowymi.
Proces cyfryzacji w strukturach wnioskodawcy ułatwi przepływ informacji, usystematyzuje pracę i odciąży pracowników, pozwalając im również w miarę potrzeby na pracę zdalną – co ma znaczenie w sytuacjach zagrożenia epidemicznego (także COVID19).

Krótki opis projektu:
Celem wdrożenia projektu jest poprawienie stanu cyfryzacji w przedsiębiorstwie Marzena Grzegorczyk Mebelpłyt. Realizacja projektu przyczyni się do wprowadzenia innowacji procesowych oraz produktowej – nowej usługi dostępnej dla partnerów biznesowych wnioskodawcy.
Zakup oprogramowania oraz obsługujących go środków trwałych umożliwi zaoferowanie nawierconych elementów meblowych – składników do produkcji mebli o bardzo wysokim stopniu przygotowania.
Realizacja tego projektu przyczyni się do przyspieszenia i wzmocnienia branży meblarskiej w całym regionie – poprzez podniesienie efektywności produkcji współpracujących z wnioskodawcą partnerów.
Dzięki zakupowi konfiguratora mebli w postaci aplikacji WEB, sprzężonej z oprogramowaniem CAD/CAM, o którego dofinansowanie przedsiębiorstwo również wnioskuje także klienci indywidualni będą mogli dostosować produkty do swoich potrzeb i zamówić je w sposób bezkontaktowy i bezpieczny.
Szczególne znaczenie będzie miało to dla osób z niepełnosprawnościami – dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymają oni produkt dopasowany do ich potrzeb, skonfigurowany przez nich samych.

Wartość projektu:
159 731.00 PLN

Wkład Funduszu Europejskiego:
135 771.35 PLN